19-02-2023

Kręci się?!

„Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię…” ten slogan znają chyba wszyscy, a temat Mikołaja Kopernika zdaje się być już nieco „oklepany”, szczególnie w Toruniu… czy da się jeszcze coś nowego o nim powiedzieć? Zdecydowanie! A czy Kopernik miał coś wspólnego z musicalem? Tego nie wiemy, ale w naszym spektaklu Kopernik zaśpiewa i zatańczy! Przecież to człowiek, dla którego sky is NOT the limit…

W roku 550 rocznicy jego urodzin, opowiemy o Mikołaju Koperniku i jego największej miłości - nauce. To nie będzie kolejna bajeczka o Wielkim Polaku. To współczesna historia z humorem - dla młodzieży i dorosłych. Może trzeba spojrzeć na Kopernika i jego odkrycie z perspektywy czasu - czy rzeczywiście jego teoria miała tak duże znaczenie? Co by było gdyby na świecie nie było nauki? Dlaczego płaskoziemcy nie mają racji? A co z plotkami o partnerce Kopernika? To trzeba wyjaśnić! W centrum zamiast Słońca postawimy Mikołaja Kopernika i to właśnie wokół niego zakręci się cały świat.

Spektakl twórców kultowych musicali, dla dzieci i dorosłych, granych w toruńskim teatrze m.in. „Niesamowite przygody 10 skarpetek”, „Pan Kleks. Powrót”,  „Friends. The unauthorized musical parody” czy „Morderstwo dla dwojga”.
Znasz Mikołaja Kopernika i jego teorię heliocentryczną? No to się jeszcze okaże…

W spektaklu wykorzystywany jest efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Scenariusz: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Bartek Staszkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Monika Ostrowska
Choreografia i reżyseria światła: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Projekcje multimedialne: Mateusz Kokot

Obsada:
Dudex/ Pryncypał: Dariusz Czarniecki
Pomnik/ Gawiedź: Damian Droszcz
Nauka: Renia Gosławska
Miła/ Bogumiła: Małgorzata Regent
Gawiedź: Radosław Smużny
Celestyna: Katarzyna Wojasińska
Kosma/ Mikołaj Kopernik: Michał Zacharek

Data premiery: 19 lutego 2023

Czas trwania: 90 min
Sugerowany wiek: powyżej 12 lat
Scena główna

 

Rezerwacje

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry