Pomoc dla Mateusza

Około 520 tys. złotych – tyle brakuje, by cierpiący na nowotwór mózgu dziesięcioletni Mateusz Oźmina, mieszkaniec Przysieka w powiecie toruńskim, mógł przejść za granicą specjalistyczną terapię, która jest dla niego jedyną szansą na powrót do zdrowia. Czasu jest niewiele, dlatego liczy się każda pomoc. W tym celu Fundacja Siepomaga rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na operację. Ruszyła też specjalna licytacja na Facebooku. Wśród voucherów jest również zaproszenie na dziesięć spektakli w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Akcję wspiera marszałek Piotr Całbecki.

Nie tak dawno pomagaliśmy doktorowi Pawłowi Drojeckiemu, który dzięki zebranym środkom jest już w Seulu. Mamy nadzieję, że tamtejsi lekarze pomogą mu wrócić do zdrowia. Dziś walczymy o zdrowie Mateusza.  By pokonać chorobę, niezbędna jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Zróbmy wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę. Wierzę, że zmobilizujemy się i tym razem również damy radę - apeluje marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze niepokojące objawy wystąpiły u Mateusza w maju ubiegłego roku. Zaczęło się od bólu głowy i utraty świadomości podczas jednej ze szkolnych lekcji. Wynik tomografu komputerowego przesądził o diagnozie – guz złośliwy w jednej z komór mózgowych. Rozpoczęto leczenie Mateusza, które przyniosło oczekiwany efekt – guz zmalał. Lekarze byli niemal pewni, że wyleczyli chłopca, jednak badania przeprowadzone w lutym potwierdziły wznowę nowotworu. Jedyną szansą na wyleczenie jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie ma kliniki, która podjęłaby się leczenia. Koszt terapii to 4 miliony złotych. Do tej pory udało się zebrać już blisko 3 miliony złotych. Pozostało jednak niewiele czasu, by zgromadzić brakującą część. Zbiórka trwa do poniedziałku (27 kwietnia).

Równolegle na Facebooku ruszyła licytacja, na którą trafiają przedmioty darczyńców. Koszt z ich sprzedaży zasili konto Mateusza. Do udziału w akcji zachęca marszałek Piotr Całbecki (film tutaj), który  przygotował na licytację sześć pakietów z atrakcyjnymi gadżetami. Wśród nich są m.in. maskotki-gąski, będące symbolem dorocznej kampanii gęsinowej, albumy, książki i komiksy wydane przez Urząd Marszałkowski - wszystkie z dedykacją marszałka, a także miody z marszałkowskiej pasieki, toruńskie pierniki oraz pięć voucherów umożliwiających darmowy wstęp do marszałkowskich instytucji kultury.

LICYTACJA: Kliknij tutaj

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8:00-16:00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:

Poniedziałek – Piątek: 8:00-16:00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

O teatrze

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku i jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Jego siedziba mieści się w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Teatr kieruje swoją ofertę do widzów w każdym wieku. Dlatego prezentuje zarówno musicale, jak i spektakle komediowe, rodzinne, koncerty jazzowe, czy piosenkę aktorską. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają zarówno chwil refleksji, jak i rozrywki na wysokim poziomie.

Zobacz więcej
Logotypy dofinansowania
logo BIP

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Teatr
Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8.00-16.00
NIP: 956-23-05-867

Godziny otwarcia kasy biletowej:
Poniedziałek – Piątek: 10.00-16.00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów:
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

Zobacz więcej
Przewiń do góry