04-11-2020

Teatr Muzyczny w Toruniu żegna...


Kiedy w Krakowie u mojej przyjaciółki Doroty, żony Kolumbijczyka, poznałam młodego studenta reżyserii z Kolumbii – Giovannego Castellanosa, nawet nie przyszło mi do głowy, że nasze drogi tyle razy będą się krzyżować i połączy nas nie tylko praca, ale i serdeczna przyjaźń.


Już przy pierwszym spotkaniu widać było, że Giova ma w sobie coś niezwykłego: zarażający wszystkich optymizm i radość życia, serdeczny uśmiech, szczerą, bezinteresowną życzliwość i zainteresowanie drugim człowiekiem.

Kiedy Giovanny skończył studia, a ja wróciłam do Polski i zaczęłam pracę we Wrocławiu, zaprosiłam Go do współpracy. Zrobił wówczas znakomity spektakl „Niebezpieczna gra”. W nowej interpretacji, z innymi aktorami zrealizował go ponownie, po latach, w naszym teatrze.

W Teatrze Muzycznym w Toruniu był też twórcą kilku znaczących spektakli, jak choćby musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera”. Dla naszego teatru przygotował też ostatnią premierę „Kamienie w kieszeniach”. Próby zaczęły się, kiedy wybuchła pandemia, realizatorzy spotykali się online. Dla wszystkich było to trudne, ale Giova nie narzekał, starał się znaleźć coś pozytywnego w tej niecodziennej sytuacji. Zresztą On nigdy nie zrzędził, uważał, że problemy, skoro są, trzeba rozwiązać. Jak pięknie o Nim powiedziała Jego żona – Agnieszka – był WOJOWNIKIEM – a wojownik nigdy się nie poddaje. Giova nigdy się nie poddał. Potrafił spokojnie pokonać każdą, nawet najtrudniejszą przeszkodę. W Teatrze Muzycznym w Toruniu stworzył piękne spektakle, które kocha nasza publiczność. Był, tu pióro się zacina, bo chciałoby się napisać jest, przyjacielem naszego teatru. Znał  tu wszystkich pracowników. Zawsze znalazł chwilę, żeby z każdym, kto chciał, zamienić parę słów. Ja też w każdej chwili mogłam do Niego zadzwonić, porozmawiać nawet o pogodzie, ale i o remontach i projektach dla nowej sceny, nawet tak banalnych jak wygodne fotele, czy oświetlenie sceniczne.

Ostatni raz rozmawialiśmy w piątek 30 października. Mówił, że źle znosi chorobę, ale zaraz będzie lepiej. Musiało tak być, bo Giova miał plany nie tylko w naszym teatrze. Zaczynała się bowiem umacniać Jego pozycja wyjątkowego reżysera, o wyjątkowej wyobraźni.  A przy tym dobrego człowieka, kochanego przez artystów wrażliwego twórcę, który potrafi poprowadzić i aktorów i widzów do świata magii.

Nie mogę uwierzyć, że już się nie spotkamy, że nie pogadamy o kolumbijskich pejzażach i przysmakach, że nie wpadnie do nas do teatru i z radością zawoła, że zaczynamy…


W imieniu Teatru Muzycznego w Toruniu składamy wyrazy najszczerszego współczucia dla rodziny, przyjaciół i współpracowników Giovy. Pozostajemy razem z Wami w żalu po nieoczekiwanej stracie.

Dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu Anna Wołek wraz z pracownikami

Kontakt

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny
Teatr Muzyczny w Toruniu

Biuro Obsługi Widza
ul. Żeglarska 8, 87-100 Toruń
tel./fax 56 678 75 18
Godziny pracy biura: 8:00-16:00

Godziny otwarcia kasy biletowej:

Poniedziałek – Piątek: 8:00-16:00
W weekendy kasa czynna na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja biletów (w g. 8:00-16:00):
tel. 56 678 75 18, 512 982 813

Rezerwacja biletów dla grup zorganizowanych:
tel. 512 983 022

logo BIP
Przewiń do góry