Wrześniowa premiera w Teatrze!

W wrześniu, już w naszej nowej siedzibie na Rynku Nowomiejskim 28, zapraszamy na nowy premierowy spektakl – Kolacja na cztery ręce.

Wystawiana na deskach teatrów na całym świecie sztuka niemieckiego muzykologa Paula Barza w reżyserii Pawła Okońskiego. Jej akcja opiera się na fikcyjnym spotkaniu kompozytorów Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha w 1747 roku w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Bach – kantor w lipskim kościele, żyjący w nędzy geniusz, Haendel – sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów. Obaj przekonani o słuszności swojej drogi życiowej. Obaj genialni, choć ich muzyka różni się w swoim charakterze i przesłaniu. Nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli o sobie wszystko. To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki.

Haendel, Bach przy jednym stole, wykwintne jedzenie, wspaniała muzyka i tajemnicza postać Schmidta, przyjaciela, demiurga, złego ducha czy może strażnika czasu, który, nawet dla największych tego świata, jest nieubłagany.

Kolacja na cztery ręce

Reżyseria: Paweł Okoński

Tłumaczenie: Jacek Buras

Obsada: Paweł Okoński, Jerzy Mularczyk, Wojciech Ziembolewski

Współprodukcja z Teatrem Komedii we Wrocławiu.

Spektakle: 29 września, g. 19:00 (premiera)

                    30 września, g. 19:00

                    1 października, g. 18:00

 

Spektakle odbędą się w nowej tymczasowej siedzibie na Rynku Nowomiejskim 28.

Zapraszamy do Teatru!