Zwiastuny spektakli

Zapraszamy Państwa na grudniowe popołudnie z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami! Zespół Z nocy w Moc zaprezentuje na scenie przy ul. Żeglarskiej 8 w autorskich aranżacjach.

Z nocy w Moc to 16-osobowy zespół, składający się z zawodowych muzyków i amatorów. Mimo iż zespół w tym składzie występuje od niedawna, brał udział w obchodach m.in. Dni Papieskich, rekolekcji i koncertów kolęd.  Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski oraz obchodów Dni Papieskich zespół przygotował specjalny koncert  „Magnificat. 966-2016”, który zaprezentował 3 kwietnia w Świeciu nad Osą oraz 1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Koncert: 18 grudnia, g. 17:00
Bilety: 10 zł

 

Uwielbiany przez młodszych i starszych widzów spektakl muzyczny Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy wraca na scenę Teatru Muzycznego! Familijną opowieść muzyczną o przygodach sympatycznego piernikarza Maurycego i jego przyjaciół można będzie oglądać w grudniu i styczniu. Zapraszamy!

Akcja sztuki rozgrywa się pomiędzy dwiema postaciami: divą operową i skromnym, zakochanym w artystce pianistą, towarzyszącym jej od lat. Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z przezabawnej farsy w thriller psychologiczny. A wszystko – z muzyką operową w tle – dotyczy odwiecznych problemów: konfrontacji marzeń z rzeczywistością, życia ze sztuką, pragnień z możliwościami.

Akompaniator
Reżyseria: Bartek Wyszomirski
Scenariusz: Anna Burzyńska
Wykonawcy: Maria Pakulnis, Michał Chorosiński

Spektakle: 13 stycznia 2017 r., g. 19:00 (premiera); 14 stycznia 2016 r., g. 19:00; 15 stycznia 2017 r., g. 19:00
Bilety: 50 zł – premiera; 30 zł normalny, 25 zł ulgowy