Gatunek żeński – Bilet za 500 groszy

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia napisana z feministycznej perspektywy, która w dowcipny i inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza jej wielbicielka – studentka Molly, której zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać… Gdy zjawią się kolejni niespodziewani goście sytuacja komplikuje się. Czy w tym zamieszaniu uda się odpowiedzieć na odwieczne pytanie: czego tak naprawdę pragną kobiety?

Joanna Murray-Smith to urodzona w Australii, gdzie do dziś mieszka, autorka sztuk teatralnych, powieści, scenarzystka, dziennikarka. Niektóre z jej sztuk grane były w Londynie, Nowym Jorku, Niemczech, Malezji, Kanadzie, Japonii. Najbardziej znane to: Gatunek żeński, Bombshell, Love Child, Ridge’s Lovers. W 2009 roku Gatunek żeński był nominowany do nagrody Oliviera w kategorii najlepsza komedia roku.

The Female of The Species 
Joanna Murray-Smith
Tłumaczenie: Lucas Adamczyk
Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
Scenografia: Izabela Toroniewicz
Kostiumy: Wanda Kowalska
Obsada: Michał Chorosiński,  Jeremiasz Gzyl, Witold Szulc, Karolina Michalik, Agnieszka Płoszajska, Honorata Witańska

Spektakle:  17 maja 2017 r. g. 19:00
Czas trwania: 105 min.

Bilety: Sprzedaż biletów odbędzie się 13 maja od g. 10:00 do wyczerpania biletów (1 os. może zakupić maks. 2 bilety). Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Na spektakl zapraszamy do CKK Jordanki!

 

* Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

GALERIA