19-02-2023

Kręci się?!

„Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię…” te slogany znają chyba wszyscy, a temat Mikołaja Kopernika zdaje się być już nieco „oklepany”, szczególnie w Toruniu… czy da się jeszcze coś nowego o nim powiedzieć? Zdecydowanie! A czy Kopernik miał coś wspólnego z musicalem? Tego nie wiemy, ale spróbujemy opowiedzieć jego historię właśnie w ten sposób! Przecież to człowiek, dla którego sky is NOT the limit…

W roku 550 rocznicy jego urodzin, opowiemy o Mikołaju Koperniku jakiego nie znacie. To nie będzie kolejna bajeczka o Wielkim Polaku. To historia z humorem - dla młodzieży i dorosłych. Może trzeba spojrzeć na Kopernika i jego odkrycie z perspektywy czasu - czy rzeczywiście jego teoria miała tak duże znaczenie? Co by było gdyby nie dokonał tego odkrycia? Dlaczego płaskoziemcy nie mają racji? A co z plotkami o jego partnerce i rodzinie? To trzeba wyjaśnić! W centrum zamiast Słońca postawimy Mikołaja Kopernika i to właśnie wokół niego zakręci się cały świat.

Spektakl twórców kultowych musicali, dla dzieci i dorosłych, granych w toruńskim teatrze m.in. „Niesamowite przygody 10 skarpetek”, „Pan Kleks. Powrót”,  „Friends. The unauthorized musical parody” czy „Morderstwo dla dwojga”.
Znasz Mikołaja Kopernika i jego teorię heliocentryczną? No to się jeszcze okaże…

W spektaklu wykorzystywany jest efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Scenariusz: Emil Płoszajski
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Bartek Staszkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Monika Ostrowska
Choreografia i reżyseria światła: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Projekcje multimedialne: Mateusz Kokot

Obsada:
Dariusz Czarniecki
Damian Droszcz
Renia Gosławska
Małgorzata Regent
Radosław Smużny
Katarzyna Wojasińska
Michał Zacharek

Premiera: 19.02.2023

Rezerwacje

logo BIP
Przewiń do góry