Czerwiec w Teatrze

Nadchodzący miesiąc w Teatrze Muzycznym będzie przepełniony wyjątkowymi spektaklami. Już w najbliższą sobotę (2.06, godz. 12:00) zapraszamy na Jacka i Placka na tropie księżyca. To opowieść o podróży dwóch braci przez niezwykły, fantastyczny świat, którzy uciekają z domu, żeby odnaleźć swojego ojca, zajętego pilnowaniem… księżyca. W spektaklu wykorzystane zostały piosenki zespołu Lady Pank (m.in. Marchewkowe pole).

Spektakl: 2 czerwca, godz. 12:00
Bilety: 22 zł dziecko | 25 zł dorosły | 20 zł grupy szkolne

Tajemnica Tomka Sawyera to kolejny musical na motywach powieści Marka Twaina. Tym razem muzykę napisał toruński artysta, harmonijkarz i znany bluesman – Sławomir Wierzcholski (Nocna Zmiana Bluesa). Jedenaście piosenek nawiązujących do XIX-wiecznej, amerykańskiej muzyki folk, w stylu hillbilly, to znakomite zobrazowanie historii Tomka Sawyera i jego przyjaciela Hucka Finna.

Spektakle: 5 i 6 czerwca, godz. 9:00 i 12:00
Bilety: 25 zł dziecko | 45 zł dorosły | 22 zł grupy szkolne

Najlepsze przyjaciółki autorstwa izraelskiej dramatopisarki Anat Gov, to komedia muzyczna opowiadająca o kobiecej przyjaźni. To także smutna, a zarazem zabawna tragikomedia, pełna retrospekcji i refleksji o miłości. Na prośbę jednej z trzech przyjaciółek, kobiety spotykają się po latach, żeby nie tylko powspominać dawne czasy, ale również porozmawiać o przyszłości, która może okazać się dla nich niezmiernie zaskakująca.

Spektakle: 7 i 8 czerwca, godz. 19:00
Bilety: 35 zł normalny | 30 zł ulgowy

Hemar. Marchewka – próba generalizacji to spektakl, w którym główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Hemar większości z nas kojarzy się z nieśmiertelnymi przebojami, jak np. Kiedy znów zakwitną białe bzy czy Mały gigolo, oraz skeczami, które do dziś są grane na różnych scenach w Polsce. Hemar był jednak nie tylko znakomitym tekściarzem, ale również doskonałym obserwatorem i komentatorem współczesnego mu świata. Historie inspirowane zapiskami Hemara są przeplatane piosenkami jego autorstwa i układają się w muzyczną opowieść o polityce i miłości.

Spektakle: 17 czerwca, godz. 19:00 | 18 czerwca, godz. 12:00
Bilety: 35 zł normalny | 30 zł ulgowy

SIŁA SIÓSTR – PREMIERA!

Siła Sióstr to kompilacja najpiękniejszych songów światowego musicalu, śpiewanych niegdyś przez afroamerykańskie diwy muzyki rozrywkowej, takie jak Whitney Houston czy Arethę Franklin. Pełne emocji show, nowe aranżacje, doskonali instrumentaliści, taniec i najlepsze głosy polskiej sceny musicalowej. Wszystko to złożone w dynamiczną, a zarazem eksperymentalną podróż muzyczną.

Spektakle: 22, 23, 24 czerwca, godz. 19:00
Bilety: 50 zł premiera | 35 zł normalny | 30 zł ulgowy | 25 zł grupowy (od 10 osób)

Akompaniator w reżyserii Adama Sajnuka, to historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora-pianisty. W te role wcielili się znani polscy aktorzy – Edyta Olszówka i Piotr Polk. Akompaniator natomiast to opowieść o miłosnej obsesji, która wraz z rozwojem akcji przeobraża się z lekkiej obyczajowej powiastki w rasowy thriller psychologiczny. Sztuka Anny Burzyńskiej to niesamowite tour de force Edyty Olszówki i Piotra Polka.

Spektakle: 28 i 29 czerwca, godz. 19:00
Bilety: 60 zł normalny | 55 zł ulgowy | 50 zł grupowy