Grudzień w Teatrze Muzycznym

Bilety na nasze spektakle dostępne w Biurze Obsługi Widza przy ul. Kopernika 4 w Toruniu
oraz w Restauracji Młynek przy ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy

Rezerwacje tel.: 512 982 813 lub 56 678 75 19

E-mail: bow@teatrmuzyczny.torun.pl

Coraz bliżej święta… A nadchodzący miesiąc otworzy “Siła Sióstr” w bydgoskiej Fundacji Wiatrak. Przede wszystkim jednak grudzień w Teatrze Muzycznym to czas dla rodziny i spotkań na świątecznych, rodzinnych spektaklach. W Toruniu i Bydgoszczy zagramy lubianego przez dzieci i dorosłych “Maurycego”, a w Ciechocinku – “Jacka i Placka”.

1 grudnia czeka na nas niesamowite widowisko muzyczne w Fundacji Wiatrak. Siła sióstr to musicalowa, w stylu broadwayowskim opowieść o miłości, przyjaźni i radości życia, przepełniona najpiękniejszym utworami światowego musicalu. Ich bohaterkami są kobiety po przejściach, których życie nie zawsze było usłane różami. Whitney Houston, Aretha Franklin, Tina Turner czy Jennifer Hudson, to bez wątpienia nietuzinkowe i charyzmatyczne piosenkarki, poruszające w swoich utworach tematykę często niełatwą.

Niezwykłą atmosferę Siły sióstr tworzą nie tylko piosenki takie jak I will always love you Whitney Houston, Natural Women Arethy Franklin, czy Simply the best Tiny Turner, ale także znakomite kostiumy, taniec oraz gra świateł. Siła sióstr to znakomita uczta dla oczu i uszu.

Data: 1 grudnia, godz. 19:00
Miejsce: Dom Jubileuszowy Jana Pawła II, ul. M. Bołtucia 7, Bydgoszcz

Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

UWAGA! SPEKTAKLE ODBYWAJĄ SIĘ W TORUNIU W KLUBIE OD NOWA I W BYDGOSZCZY W FUNDACJI WIATRAK

Miejsce: KLUB OD NOWA, UL. GAGARINA 37A
– 6 grudnia, godz. 9:00, 11:30, 17:30
– 7 grudnia, godz. 9:00, 11:30
– 19 grudnia, godz. 9:00, 11:30
– 20 grudnia, godz. 9:00, 11:30

Miejsce: FUNDACJA WIATRAK, UL. BOŁTUCIA 7
– 13 grudnia, godz. 9:00, 11:30
– 14 grudnia, godz. 9:00, 11:00
– 15 grudnia, godz. 11:00

Goniąc w rockowej trasie koncertowej za księżycem, Jacek, Placek i Luna muszą sobie pomóc, żeby zrozumieć, że niepełna rodzina może – i powinna – być szczęśliwa. To historia niesamowitej podróży, która odbywa się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie. Należą do nich również, grający na żywo przeboje zespołu Lady Pank, muzycy, których różne wcielenia bywają zaskakujące nawet dla nich samych. Pokonując kolejne przeszkody i poznając plejadę niebanalnych postaci, bohaterowie muszą ostatecznie zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie, co pozwala im dumnie wrócić do domu z sercami pełnymi miłości.

Data: 16 grudnia, godz. 10:00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, ul. Żelazna 5