Jubiler w CKK Jordanki

Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl Przed sklepem jubilera w Toruniu. 29 listopada dramat Karola Wojtyły – późniejszego papieża św. Jana Pawła II – pojawi się dwukrotnie na deskach CKK Jordanki – o godz. 12:00 i 17:00.

MIEJSCE: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3
DATA: 29.11, godz. 12:00, 17:00
Bilety można odebrać w biurze Teatru Muzycznego przy ul. Kopernika 4
Rezerwacje telefoniczne: 512 982 813 lub 56 678 75 18

Przed sklepem jubilera Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II w interpretacji Teatru Muzycznego jest próbą spojrzenia z perspektywy współczesnego człowieka na głęboką i niełatwą problematykę miłości małżeńskiej, miłości do Boga, Boga do ludzi, wiary. W naszym spektaklu stawiamy pytanie: co dzisiaj, zwłaszcza dla młodego człowieka znaczą takie wartości jak – miłość, małżeństwo, rodzicielstwo, tolerancja, wierność. Czym jest odpowiedzialność za drugiego człowieka? Jak dzisiaj do młodych ludzi przemawia metafizyczna symbolika obrączek.

Klimat jak z czarno-białych filmów lat sześćdziesiątych. W lokalu pełnym ludzi szukających odpowiedzi na dręczące ich pytanie o znaczenie miłości w różnych jej aspektach rozbrzmiewa potęgujące emocje tango. Młodzi u progu decyzji o małżeństwie. Zagubiona kobieta, samotnie idąca przez życie. Dziwni barmani i tytułowy jubiler. Jego sklep znajduje się tuż obok, więc on często tu zagląda. Wydaje się, że po to, aby chronić bohaterów przed złymi wyborami. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, podejmuje tę niełatwą problematykę. My chcielibyśmy, aby współczesny widz się nad nią pochylił.