Premiera: PAN KLEKS. POWRÓT

Już za kilka dni czeka nas kolejna premiera. Będzie to rodzinny musical o Panu Kleksie, w którym zabrzmią piosenki znane z filmów o wielkim Magu. Wyłonieni w ramach castingów młodzi adepci sztuki aktorskiej, zagrają na dużej scenie u boku zawodowych aktorów. Międzypokoleniowy musical Pan Kleks. Powrót już 17 listopada o godzinie 18.00 z CKK Jordanki w Toruniu!

Musical Pan Kleks. Powrót to współczesna opowieść inspirowana Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie, mających dziś status niemal kultowych, także za sprawą muzyki Andrzeja Korzyńskiego.

Te, znane szerokiej publiczności piosenki, choćby Na wyspach Bergamutach, czy Kaczka Dziwaczka, wykonywane przez aktorów z zespołem na żywo, stanowią oś muzyczną spektaklu i łączą pokolenia widzów. Usłyszymy 16 najbardziej znanych piosenek, z filmowych adaptacji powieści Jana Brzechwy, z udziałem Piotra Fronczewskiego w roli Pana Kleksa.

Pan Kleks. Powrót jest pełną ciepła, ale trzymającą w napięciu opowieścią o przyjaźni, rodzinie, a przede wszystkim o mocy  wyobraźni.

Nasz musical pokazuje losy Adama Niezgódki, niemal trzydzieści lat po wydarzeniach w Akademii Pana Kleksa. Dorosły już absolwent Akademii musi zmierzyć się z Wielkim Elektronikiem, który dzięki technologii, zyskuje władzę nad światem dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama.

Czy Adam zdoła uratować córkę? Czy z pomocą przyjaciół z dzieciństwa odnajdzie Pana Kleksa, który jako jedyny wie, jak pokonać Elektronika? Tego widzowie będą mogli dowiedzieć się podczas spektaklu.

Twórcy – Agnieszka i Emil Płoszajscy – których spektakle Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy, czy Jacek i Placek na tropie księżyca są już znane toruńskiej publiczności, tym razem do współpracy oprócz zawodowych aktorów i muzyków zaprosili również dzieci.

Inspiracja: Jan Brzechwa
Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Scenariusz: Emil Płoszajski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Michał Rybka
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Muzyka: Andrzej Korzyński
Światła: Piotr Pawlik
Projekcje: Tomasz Wolff

Obsada: Michał Cyran, Damian Droszcz, Mateusz Gruszkowski, Szymon Łukowski, Adam Mortas, Michał Rybka, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak, Katarzyna Witkowska, Nikodem Wróbel, Milena Barańska, Amelia Górska, Antonina Janocha, Inga Janocha, Michał Józefowicz, Maciej Klonowski, Lena Mrówczyńska, Zofia Smużny, Sonia Stapf, Karolina Trawicka

SPEKTAKLE:

UWAGA! Spektakle odbywają się w sali kameralnej CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3, Toruń).
PREMIERA:
17 listopada, g. 18.00
Ceny biletów:
50 zł normalny, 30 zł ulgowy

Pozostałe spektakle:
18 listopada, g. 12.00, 19 listopada, g. 9.00 i 12.00; 20 listopada, g. 9.00 i 12.00; 21 listopada, g. 9.00 i 12.00
Ceny biletów:
40 zł normalny, 27 zł ulgowy