“Przed sklepem jubilera” w Chełmnie

Do premiery spektaklu pozostały już tylko cztery dni, niemniej jednak z przyjemnością możemy ogłosić, że Przed sklepem… pojawi się również na deskach Kinoteatru Rondo w Chełmnie – i to już niebawem.

Po bardzo dobrze przyjętym Akompaniatorze, którego w Chełmnie zagraliśmy 6 października, tym razem przyszedł czas na Jubilera. Spektakl zagramy 22 października o godz. 18:00, w Kinoteatrze Rondo przy ul. Dworcowej 23.

Przed sklepem jubilera Karola Wojtyły jest próbą spojrzenia z perspektywy współczesnego człowieka na głęboką i niełatwą problematykę miłości małżeńskiej, miłości do Boga, Boga do ludzi i wiary. W naszym spektaklu stawiamy pytanie: co dzisiaj, zwłaszcza dla młodego człowieka znaczą takie wartości jak – miłość, małżeństwo, rodzicielstwo, tolerancja, wierność. Czym jest odpowiedzialność za drugiego człowieka? Jak dzisiaj do młodych ludzi przemawia metafizyczna symbolika obrączek.

Klimat jak z czarno-białych filmów lat sześćdziesiątych. W lokalu pełnym ludzi szukających odpowiedzi na dręczące ich pytanie o znaczenie miłości w różnych jej aspektach rozbrzmiewa potęgujące emocje tango. Młodzi u progu decyzji o małżeństwie. Zagubiona kobieta, samotnie idąca przez życie. Dziwni barmani i tytułowy jubiler. Jego sklep znajduje się tuż obok, więc on często tu zagląda. Wydaje się, że po to, aby chronić bohaterów przed złymi wyborami. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, podejmuje tę niełatwą problematykę. My chcielibyśmy, aby współczesny widz się nad nią pochylił.

Miejsce: Kinoteatr Rondo, ul. Dworcowa 23
Data i godzina:  22 października 2018 roku, godz. 18.00
Bilety: 15 zł
Do nabycia:
– Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Rynek 28
– Biuro Parafialne Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Fara, Franciszkańska 8
– Kinoteatr Rondo, ul. Dworcowa 23
– Chełmiński Dom Kultury, Dworcowa 40a