ROZPOCZYNAMY SEZON OD DYMNEGO!

PREMIERA 13 WRZEŚNIA, GODZ. 19:00
KOLEJNY SPEKTAKL: 14 WRZEŚNIA, GODZ. 19:00
MIEJSCE: KLUB OD NOWA, UL. GAGARINA 37A
BIURO TEATRU MUZYCZNEGO: UL. KOPERNIKA 4
REZERWACJE TELEFONICZNE: 56 678 75 18 / 512 982 813

Wiesław Dymny (1936-1978) – plastyk, poeta, prozaik, scenarzysta. Współtwórca Piwnicy Pod Baranami, mąż Anny Dymnej. Napisał około trzystu piosenek, a wiele z nich przeszło do historii – Niebieska patelnia z muz. Andrzeja Nowaka czy Konie Apokalipsy z muz. Zygmunta Koniecznego. Dymny był również tekściarzem SZWAGRÓW – krakowskiej grupy artystycznej. Napisał również scenariusze do filmów Chudy i inni, Słońce wschodzi raz na dzień oraz Pięć i pół bladego Józka.

W polskim kabarecie satyryczna i poetycka twórczość Wiesława Dymnego stanowi epokę. Po przedwczesnej śmierci krakowska Piwnica nigdy już nie odzyskała takiego impetu, nieprawdopodobnego esprit i owego błysku szaleństwa, który wnosił doń swoją aktywnością aktorską, literacką i plastyczną – pisał Janusz R. Kowalczyk dla Culture.pl.

fot. Wojciech Plewiński

Premiera spektaklu Dymny: Siedem bestii moich to historia dwóch osób. Ona (Aleksandra Lis) – aktorka z bogatą przeszłością, ale wciąż niespełniona i On (Radosław Smużny) – artysta totalny, uroczy, fascynujący, niebezpieczny.

Oboje uzależnieni. Od sceny, od publiczności, od wolności twórczej. Kierowani tęsknotą za chwilą porozumienia między artystą a widzem.

fot. Wojciech Plewiński

Choć nigdy nie mieli szansy się spotkać – wszak kiedy ona się rodziła, jego już od kilku lat nie było na tym łez padole – my spróbujemy zaaranżować ich wspólny wieczór. Towarzyszyć im będą grajkowie uliczni, chociaż wykształceni akademicko i z dodatkowymi fakultetami z aktorstwa: Michał Rybka, Nikodem Wróbel, Szymon Łukowski i Mateusz Gruszkowski.

A teksty Wiesława Dymnego do muzyki Janusza Grzywacza stworzą niezwykle aktualny kolaż inteligentnego poczucia humoru z diagnozą absurdów otaczającej nas rzeczywistości.