Sierpień w Teatrze Muzycznym

Zbliża się sierpień. W nadchodzącym miesiącu chcielibyśmy zaprosić naszych Widzów na kilka wydarzeń – komedię Gatunek żeński oraz spektakl Akompaniator.

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia napisana z kobiecej perspektywy, która jednocześnie w dowcipny i inteligentny sposób ośmiesza wojujący feminizm. Akcja sztuki dzieje się w eleganckim, wiejskim domu pisarki Margot Mason, autorki bestsellerów dla kobiet. Margot odwiedza wielbicielka – studentka Molly. Jej zamiary są jednak inne niż mogłoby się wydawać… Gdy zjawiają się kolejni niespodziewani goście sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Czy w tym zamieszaniu uda im się znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: czego tak naprawdę pragną kobiety?

Spektakl: 9 i 10 sierpnia, godz. 19:00 (Tumult, Rynek Nowomiejski 28)
Bilety: 40 zł normalny, 35 zł ulgowy, 30 zł grupowy

Akompaniator w reżyserii Adama Sajnuka, to historia divy operowej (Edyta Olszówka) i zakochanego w niej akompaniatora- pianisty (Piotr Polk). Opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Bo to historia zgoła niezabawna. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I to  jest  początek scenicznego studium szaleństwa, do jakiego może doprowadzić życie w ułudzie żywiące się jedynie wyobraźnią. Sztuka Anny Burzyńskiej to także niesamowite aktorskie  tour de force Edyty Olszówki i Piotra Polka. To nowe wcielenia dwójki znakomitych aktorów.

Spektakl: 31 sierpnia, godz. 19:00; 1 września, godz. 19:00
Ceny biletów: 60 zł normalny, 55 zł ulgowy, 55 zł grupowy