O Teatrze

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku. Jest jedną z najmłodszych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Stała siedziba Teatru mieści się w remontowanym obecnie Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8. Zakończenie prac modernizacyjnych przewidywane jest na 2019 rok. W związku z tym Teatr Muzyczny w sezonie 2018/2019 będzie wystawiał swoje spektakle m.in. w CKK Jordanki i auli UMK oraz Klub OD NOWA. Pojedyncze wydarzenia odbywać się będą również w mniejszych miejscowościach, m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gąsawie.

Teatr Muzyczny to instytucja kultury, która kieruje swoją ofertę do widza w każdym wieku. W repertuarze posiada spektakle zarówno dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z teatrem, jak i widzów zaznajomionych ze sztuką teatru. Nie ogranicza się także tylko do jednego gatunku – wystawia musicale, komedie, spektakle rodzinne, bajki dla najmłodszych, koncerty jazzowe i piosenki aktorskie. Jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy w teatrze szukają chwili refleksji oraz rozrywki na wysokim poziomie.

Organizowane są również koncerty, recitale, seanse filmów muzycznych, warsztaty teatralne dla młodzieży. Zespół aktorski składa się z artystów występujących na deskach innych polskich teatrów, m.in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru WARSawy, Teatru Komedia we Wrocławiu. W naszych spektaklach natomiast grają m.in. Edyta Olszówka, Piotr Polk, Paweł Okoński, Krystyna Podleska.

06 października 2015