Przygrywka

III Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w dniach 25-27 kwietnia 2018 roku organizuje III Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest on adresowany do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. Celem przeglądu jest prezentacja spektakli muzycznych – egzaminów semestralnych i muzycznych dyplomów studentów szkół artystycznych.

Od lat odbywają się przeglądy dyplomów spektakli dramatycznych wyższych szkół artystycznych. Przeglądu dyplomów i egzaminów muzycznych nie ma. A przecież jest to coraz bardziej znaczący element kształcenia artystycznego. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu współpracuje od dwóch lat z wieloma młodymi absolwentami kierunków musicalowych i muzycznych państwowych i prywatnych szkół artystycznych. Możemy obserwować jak się rozwijają młodzi adepci tej dziedziny sztuki i jaki mają warsztat. Dlatego dwa lata temu zdecydowaliśmy się zorganizować przegląd muzyczny, co spotkało się z aprobatom władz wielu uczelni, a także z dużym zainteresowaniem studentów i widzów.

W ciągu tegorocznej edycji zaprezentujemy wybrane spektakle przed jury, które przyzna nagrody finansowe w dwóch kategoriach: najlepszy spektakl dyplomowy oraz najlepszy egzamin muzyczny. Nagrodzony spektakl będzie dodatkowo zaprezentowany w naszym Teatrze w innym terminie. Spektakle będzie oceniać komisja w składzie: Janusz Grzywacz (kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i filmów), Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Jerzy Satanowski (kompozytor, reżyser) oraz Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu). Dotychczasowy juror Przeglądu – Jacek Bończyk, przygotował dla toruńskiej publiczności koncert z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Natomiast uczestnicy PRZYGRYWKI wezmą udział w warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez członków jury Przeglądu.

Zapraszamy do udziału w Przeglądzie.

 

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

herby_10


Partner główny:

images

Partnerzy:

kopernik-logoApator-logo   logo_rgb  szablon_wizytowki_eng.cdr

Patroni medialni:

logo-menazeriaLOGO2   e-teatr_temp  teatralny_logo-wielkie  tv-torun_nowe-logo  logo kt   kultura   radio-wawargb  ddtorun_logo_rgb

Klub festiwalowy:

ahoj_cafe_logo_c

12 kwietnia 2016