Niebezpieczna Gra

Rick i Jane spotykają się przez przypadek. Mężczyzna zaprasza ją do domu. Początkową przyjazną rozmowę zastępuje nieoczekiwanie wyznanie Ricka: to nie jego dom, a spotkanie nie jest przypadkowe. Rick wie także zaskakująco dużo o mężu Jane – brutalnym i niebezpiecznym typie. Z nieznanych kobiecie powodów pragnie jego śmierci. Nieszczęśliwa w małżeństwie Jane z ochotą godzi się na plan… morderstwa. Jednak ona także nie jest tą, za którą się podaje. Zaczyna się toczyć niebezpieczna gra…

Premiera: 19 listopada (wtorek), godz. 19:00 / Spektakl: 20 listopada (środa), godz. 19:00
Miejsce: Pałac Dąmbskich, ul. Żeglarska 8
Cena: 65 zł normalny, 60 zł ulgowy
W obsadzie zobaczymy Marię Seweryn i Mirosława Zbrojewicza.

Maria Seweryn – zadebiutowała już jako czterolatka w Dyrygencie Andrzeja Wajdy w 1979 roku. W 1993 zagrała nastolatkę Julię, która wdaje się w romans z dojrzałym aktorem (Daniel Olbrychski) w filmie Radosława Piwowarskiego Kolejność uczuć. Po ukończeniu szkoły aktorskiej grała w telewizyjnej komedii Pół serio Tomasza Koneckiego wg scenariusza Andrzeja Saramonowicza, w filmie Agnieszki Holland Julia wraca do domu, a także w opowiadającym o drużynie piłki nożnej założonej przez bezdomnych – Boisku bezdomnych Katarzyny Adamik. Wystąpiła również w komedii Idealny chłopak dla mojej dziewczyny  Tomasza Koneckiego oraz Dniu Kobiet  Marii Sadowskiej.

Mirosław Zbrojewicz – znany z ról twardych bohaterów, najczęściej obsadzany w rolach mundurowych lub gangsterów. Ma na koncie wiele filmowych i telewizyjnych kreacji. Pojawił się w serialu Klan (oficer Interpolu, komisarz Kamil Kozyra), Sfora (inspektor Walas), Trzeci oficer (doktor Janusz Sznajder). Wystąpił również  w wielu głośnych produkcjach filmowych, w tym jako Andrzej „Grucha” w Chłopaki nie płaczą, E=mc2  jako Jarosław „Śledź” Nowicki czy Sztos 2 jako „Buźka”. Młodsi widzowie mogą znać go z serialu 1983 – pierwszej polskiej produkcji Netflixa, w której Zbrojewicz wcielił się w postać Kazimierza Świętobora.

Scenariusz: Richard Stockwell
Tłumaczenie: Lucas Adamczyk
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Wanda Kowalska
Światło: Piotr Pawlik
Obsada: Maria Seweryn, Mirosław Zbrojewicz

Spektakl powstał we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury: